Русский English Czech

O nás

O projektu Karabach.cz

Vítejte na stránce věnované dějinám konfliktu mezi Ázerbájdžánci a Armény, který již přes sto let probíhá v regionu jižního Kavkazu. Najdete zde informace o dějinách regionu, historických událostech, informace o lidech, kteří žili a žijí v tomto regionu.

Karabach.cz vám představí pravidelně obnovovaný digitální archív pouze ověřených dokumentů ze státních (ruských a ázerbájdžánských) archívů, sbírky historických (nekreslených ve Photoshopu) map, současné a staré fotografie ze státních a osobních archivů, video záznamy, zprávy mezinárodních neziskovek a vědecké práce.

Cílem našeho projektu je zpřístupnění veškerých informací pro vědeckou i laickou veřejnost v českém jazyce, aby byly dostupné i lidem, kteří neovládají ruštinu nebo ázerbájdžánštinu.

Projekt Karabach.cz je však neziskový a tak se i přes naši snahu může stát, že informace v archivu mohou být neúplné, nebo ne zcela správně přeložené do češtiny. Budeme Vám tedy velmi vděční, když nám budete posílat dodatečné informace či opravy na adresu info@karabach.cz

S pozdravem,

Eldar Valiyev

Koordinátor projektu Karabach.cz